Süs Bitkilerinde RİVO’s Çiçek Coşturan Kullanımı;

 • Süs bitkileri, saksılı iç mekân süs bitkileri, dış mekân süs bitkileri olarak ağaçlar, çalı grubu, mevsimlik çiçekli bitkiler, kesme çiçekler ve çiçek soğanları gibi çeşitleriyle alternatif bir tarımsal ürün grubudur.
 • DIŞ MEKAN SÜS BİTKİLERİ: Dış mekan süs bitkileri çevre düzenlenmesinde kullanılan süs bitkileridir. Bu bitkiler; kullanıldıkları alanı güzelleştirmelerinin yanında sosyal, kültürel, insan ve çevre sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadırlar.
 • İÇ MEKAN SÜS BİTKİLERİ: İç mekânda kullanılmak üzere saksılarda yetiştirilerek pazara sunulan bitki tür ve çeşitlerini içermektedir.
 • DOĞAL ÇİÇEK SOĞANLARI: İhraç edilmek üzere doğadan toplanan veya kültür koşullarında üretimi yapılan doğal soğanlı, yumrulu ve rizomlu bitki türlerini kapsamaktadır. Süs bitkilerinin de daha iyi gelişebilmeleri için bazı bakım işlemlerine ihtiyaçları vardır. Başlıca bakım işlemleri arasında; saksı değiştirme, sulama, gübreleme, budama, temizleme, havalandırma ve destek sağlama gelmektedir.
 • Tüm kültür bitkilerinin duyduğu ihtiyaç gibi süs bitkileri de sağlıklı bir gelişim için dengeli bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar.
  Süs bitkilerinde genel olarak gübreleme 1-2 haftada bir sulama suyu ile birlikte sıvı olarak uygulanır.
  Tarımın önemli bir girdisi olan gübre, tüm bitkiler için önemli olduğu gibi, fidanlıklar için de son derece önemlidir. Yeterli ve yarayışlı bitki besin elementleri içeren topraklarda yetişen fidanlar daha iyi tutup, kök geliştirip daha iyi gelişirler. Genel olarak gübreleme de iki tip gübre kullanılır. Bunlar; a)Organik gübreler b) Yapay (ticari) gübreler .
  Organik gübrelerde son zamanlarda yoğun ilgi gören solucan gübresi (vermikompost) ile harç hazırlanma aşamasında kullanımı da yaygınlaşmaktadır.
  Harç hazırlanıp dikimi yapılan süs bitkilerin uygun zamanda beslemek üzere Rivo’s Çiçek Coşturan uygulaması ile bitkiler de yoğun yapraklanma, daha koyu yeşil renkli yapraklar, aromatik kokulu gül goncaları elde edilir. Yine çiçekli bitkilerde, çiçeklerin gelişimine destek olur.
  Rivo’s Çiçek Coşturan ile bitkileriniz güvenli ve doğaldır. Tüm bitkiler için uygundur. Kullanıldığında kişisel koruyucu ekipman gerektirmez. Özel depolama tesisleri gerektirmez. Koku yoktur.
  Rivo’s Çiçek coşturan ile,
  Bitkileriniz daha yüksek çimlenme oranı sağlar. Bitkilerde gelişme ve köklendirme sistemi sağlar. Bitkilerin fizyolojik yapılarını destekleyerek, hastalık ve besin elementi noksanlıklarına karşı güçlenmesini sağlar.
  Rivo’s Çiçek Coşturan üstün teknolojisi ve içeriği ile süs bitkilerinin yanında sebze fidelerinde ve balkon seracılığında da rahatlıkla kullanılabilen organik bir üründür.
  Organik üretimlere uygun olan Rivo’s Çiçek Coşturan aşağıdaki içeriğe sahiptir.

 

KULLANIM MİKTARI İÇİN TIKLAYIN