TAMBUR TİPİ ISIL İŞLEM MAKİNASI
Rivo's Vortex Heater (RVH-2)

2015 Mart ayı Organik Gübre yönetmeliğine göre Tarım Bakanlığı tarafından kompost gübrelerin ısıl işlemden geçirilmesi istenmektedir. Bu doğrultuda kuruluşumuz Riverm Limited’in lisansı altında geliştirilen ve seri olarak üretilen Rivo’s Technics® Isıl işlem makineleri kullanılmalıdır.

Isıl işlemin amacı Tarım Bakanlığı tarafından istenmeyen bazı hastalık yapıcı (salmonella, antrax v.b.) bakterilerin nihai gübre içerisinde bulunmasını engellemek ya da istenen seviyeye indirmektir. Riverm Limited olarak bu işlemi gerçekleştirecek olan Rivo’s Technics® Isıl işlem makinelerini siz değerli müşterilerimize güvenle sunmaktayız.

Rivo’s Technics® Isıl işlem makineleri kuracağınız tesisin büyüklüğüne göre projelendirilerek üretilmektedir.
Isıl işlem makinalarımız Bakanlığın yönetmelikleri Doğrultusunda en az 1 saat 70°C ve üstünde gübreyi homojen bir şekilde ısıtarak ısıl işlem uygulamaktadır. Isıl işlem sırasında dikkat edilecek en büyük unsur gübrenin homojen bir şekilde sıcaklığının yükseltilmesi ve korunmasıdır.
Tambur Isıl İşlem makinesi sayesinde gübre devamlı bir şekilde karıştığından dolayı gübrenin her noktasına sıcaklık eşit bir şekilde ağılmış olur. Isıl işlem makinelerinde dikkat edilecek bir diğer önemli unsur ise gübreye uygulanan Isıl İşlemin kayıtlarının tutulmasıdır. Bunun için makinelerimizde entegre olarak bulunan kayıt cihazı kullanılmaktadır. Kayıt cihazlarını makinelerimize bağlayacağımız bir bilgisayar yardımı ile kolay bir şekilde kayıt tutabiliriz.

Kullanımı basit ve hızlı olan makinelerimiz sayesinde tesisin üretim hızını artırabilirsiniz. Tambur oluşu sayesinde dolumu ve boşaltılması hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Uzmanlarımız ısıl işlem makinesinin kurulumu, kayıt düzeneğinin bağlanması ve sistemin bir bütün olarak çalıştırılması konularında her türlü hizmeti yerinde ve zamanında sunmaktadır. İlerleyen zamanlarda makinede oluşacak herhangi bir teknik sorunu gidermek için ayrıca yerinde hizmet sunan ekibimiz vardır.

TEKNİK DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN.